Mar. 29, 2024 9:57 AM
Visitors: 1
|
Cavanagh/1990
Stevens/2003
Walker/2005
Howe/1995
Doyle/1982
|
|
|
|
|
A to Z
Z to A
Date
- Sadly, we've found 24 Fallen Heroes -
|
View
|
Fallen
|
Hero Name
|
Age
|
State
|
Type/Rank
|
|
07/23
|
Ebbighausen, Jessica
|
19/F
|
Rutland City|VT
|
Municipal/Police/Officer
|
|
09/15
|
Young, Kyle
|
28/M
|
Waterbury|VT
|
State/Police/Trooper
|
|
11/03
|
Rainault, Ruby
|
54/M
|
|VT
|
County/Police/Deputy
|
|
06/03
|
Johnson, Michael
|
39/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Sergeant
|
|
05/92
|
Gaboury, Gary
|
35/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Sergeant
|
|
06/89
|
Gaiotti, Eugene
|
49/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Investigator
|
|
06/87
|
Chenard, William
|
43/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Detective Sergeant
|
|
05/83
|
Yeaw, Arthur
|
53/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Sergeant
|
|
10/82
|
Bent, George
|
56/M
|
|VT
|
County/Police/Deputy
|
|
04/78
|
Magoon, Arnold
|
47/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Game Warden
|
|
01/78
|
Demag Sr., Bernard
|
61/M
|
|VT
|
County/Police/Deputy
|
|
12/72
|
Thompson, Dana
|
61/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Chief of Police
|
|
12/67
|
Lee, George
|
51/M
|
|VT
|
State/Corrections/Correctional Officer
|
|
07/65
|
Fontecha, Alexander
|
45/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Chief of Police
|
|
01/54
|
Provost, Robert
|
26/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Patrolman
|
|
12/47
|
Fisher, J.
|
39/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Patrolman
|
|
07/41
|
Russell, Ray
|
43/M
|
|VT
|
County/Police/Deputy
|
|
12/35
|
Burnham, Hervey
|
35/M
|
|VT
|
State/Corrections/Correctional Officer
|
|
09/35
|
Rossier, Robert
|
24/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Inspector
|
|
09/34
|
Gross, Otis
|
64/M
|
|VT
|
County/Police/Deputy
|
|
09/17
|
Manogue, Joseph
|
49/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Traffic Officer
|
|
07/08
|
Hayden, Frank
|
40/M
|
|VT
|
County/Police/Deputy
|
|
05/04
|
McGrath, James
|
39/M
|
|VT
|
Municipal/Police/Officer
|
|
04/00
|
Hoffman, George
|
Unk/M
|
|VT
|
County/Police/Deputy
|
|
|
|
Paul/1929
|
Losco/1925
|
Lyon/1931
|
Boucher/1939
|
Thornton Jr./1945
|
Kendall/1924
|
LeQuire/1947
|
Drietzler/1941
|
|
|
|
|
Smith/2020
Diaz/2019
Atkins/2021
Michael/2017
Green/2020
Swanger/2021
Stephen/2019
Stephan/2019
Bruce/2020
Speckels/2021
|
|
|